A Tanítóképző Kar ünnepségén

Home Híreink A Tanítóképző Kar ünnepségén
A Tanítóképző Kar ünnepségén Nyomtatás E-mail
2017. január 23. hétfő, 10:45

Szabadkán az intézményes oktatás még a XIX. század első felében kezdődött. Leginkább az egyházak karolták fel az oktatást és a nevelést, még jellegzetesebb, hogy 1871-ben egyházi kezdeményezésre beindult a tanítóképzés. Azóta változatosággal folyamatosan működik 145 éven át. 10 évvel ezelőtt újabb szükséget látva megnyílt a Magyar Nyelvű Tanítóképző Kar. A 10 éves évfordulót november 25-én ünnepi keretek közt tartották meg a városháza dísztermében. Az ünnepséget a Gaudeamus igitur, a tanulók himnuszával kezdték. Prof. dr. Lepes József, a kar dékánja üdvözlő beszéde után köszöntők és jókívánságok hangzottak el a vendég dékánók és oktatási intézmények képviselői részéről. Ezt egy film vetítés követte, majd szavalatokkal, jelenetekkel és énekszámokkal zárult a rendezvény. A műsor végén az oktatási intézmény díjakat és elismeréseket osztott ki. A Paulinum Gimnázium köszönő levelet kapott a  10 éves együttműködésért és támogatásért. Az elismerő oklevelet rektorunk vette át a Kar dékánjától. Az ünnepségen részt vett még valamennyi tanulónk is.