Dar predsjednika vojvođanskog parlamenta i gradonačelnika Subotice

Home Vijesti Dar predsjednika vojvođanskog parlamenta i gradonačelnika Subotice
Dar predsjednika vojvođanskog parlamenta i gradonačelnika Subotice Ispis E-mail
Srijeda, 11 Veljača 2015 09:41

Dan gimnazije „Paulinum“ i proštenje sjemenišne kapele je proslavljen osim učenika, njihovih roditelja, profesora, sa lijepim brojem vjernika, dobročinitelja i gostiju. Među uglednim gostima bio je i predsjednik vojvođanake skupštine Ištvan Pastor i gradonačelnik Subotice Jeno Maglai. Dugogodišnja tradicija je da predsjednik vojvođanskog parlamenta prije Božića i Nove godine posećuje neke obrazovne institucije, pa tako i gimnaziju i sjemenište „Paulinum“.

Ove godine je ovaj posjet izostao radi sprečenosti predsjednika i zato je g. Pastor došao 25.01. za Dan škole u „Paulinum“. Ištvan Pastor nije samo svojom prisustnošću uzveličao proslavu škole i kapele, nego je i bogato obdario. Za Dan „Paulinuma“ poslao je humanitarnu pomoć, koja se sastojala od prehrambenih namirnica i od higijenskih potrebština. Ova pomoć je od velikog značaja i došlo je u najbolje vrijeme tj. na početku godine, kada su zalihe već potrošene. Na tom velikom daru su zahvalni paulinci, njihovi roditelji , odgojitelji i biskupija.

Gradonačelnici također prema običaju posjećuju Dan škole i proštenje kapele. Tako je to bilo i ove godine, kada je g. Maglai bio gost „Paulinuma“ i također je iznenadio gimnaziju i sjemenište sa jednim bonom, kojeg smo mogli upotrebiti za internatske i školske potrebe. Ovaj dar gradonačelnika je znak, da samouprava Subotice cijeni rad „Paulinuma“ i da smatra gimnaziju „Paulinum“ jednom važnom i značajnom institucijom.