Nagrada za likovni natječaj „Moja Vojvodina“

Home Vijesti Nagrada za likovni natječaj „Moja Vojvodina“
Nagrada za likovni natječaj „Moja Vojvodina“ Ispis E-mail
Srijeda, 07 Siječanj 2015 11:36

Osnovna škola „Matija Gubec“ iz Tavankuta organizirala je likovni natječaj pod nazivom „Moja Vojvodina“ za učenike osnovnih i srednjih škola Autonomne Pokrajine Vojvodine. Organizatori su željeli potaknuti djecu na oučavanje tipično vojvođanskih simbola, različitosti vojvođanske sredine, na posebnosti, lokalne arhitekture, narodne nošnje i na specifičnu kulturu naših prostora. Na ovaj poziv za natječaj, pristiglo je 352 likovna rada osnovnih i srednjih škola iz Autonomne Pokrajine Vojvodine. Ocjenjivački sud, koji se sastojao od profesora Nele Tonković, Vladana Čuture i Ivana Matić  je donio odluku o dodijeli nagrada. Osim prve tri nagrade, dodijeljene su i posebne nagrade među kojima se nalazi i učenik „Paulinuma“ Leon Tapai. „Paulinum“ je ponosan na drugoškolca Leona, koji je svojim akvarelom prezentirao jedno vojvođansko selo sa crkvom.

Leonu čestitamo i želimo da marljivo nastavlja vježbanje umjetničkog crtanja i farbanja.