Suli-Expón jártunk

Home Vijesti Suli-Expón jártunk
Suli-Expón jártunk Drucken E-Mail
Montag, den 04. März 2024 um 13:44 Uhr

A Magyar Nemzeti Tanács által megálmodott és létrehozott esemény célja, hogy a már általános iskolát végzők is betekintést nyerjenek a Vajdaság területén működő magyar tannyelvű oktatási intézmények munkájába. A nyolcadikosokra fókuszálva 20 középiskola került bemutatásra, amelyekben elsődleges cél a magyar tannyelven történő oktatás.

Iskolánk tanulói, nevezetesen Kontra Antonij és Huszár Andor is képviselték iskolájukat, a Paulinum Püspökségi Klasszikus Gimnáziumot, Tóth Bagi Kornél tanár úr kíséretében. Az egész délelőttön át tartó eseményen számos érdeklődő közelítette meg pultunkat, sok feltett kérdésre kaptak választ és az iskolával kapcsolatos esetleges tévhiteket is helyretettük. Tanulóink kisebb élménybeszámolót tartottak a múltban történt kirándulásokkal kapcsolatban, felhívták a figyelmet az iskolán kívüli szabadidő potenciális eltöltésére, elsősorban az iskola falain belül. Öröm volt látni a sok fiatalt, ahogy a jövőjüket megalapozó intézmények közül válogatnak és azt a jókedvet és őszinte érdeklődést, amit felénk is sugároztak.

Az esemény egyik legérdekesebb pontja az volt, amikor értékes elektrotechnikai eszközöket húztak ki és osztottak szét a szervezők a jelenlévő iskolák között, tombola formájában. Minden nyereményt kitörő örömmel fogadtak az intézmények képviselői. A szünetekben beszédek, zenés műsor, kávé és szendvics gondoskodott a szervezők és a résztvevők jókedvéről és frissességéről.

Összességében egy nagyszerű rendezvényen jártunk, hálásak vagyunk érte.