Proslavljen je Dan škole i proštenje kapele „Paulinuma”

Home Vijesti Proslavljen je Dan škole i proštenje kapele „Paulinuma”
Proslavljen je Dan škole i proštenje kapele „Paulinuma” Ispis E-mail
Četvrtak, 16 Veljača 2017 14:17

Sveti Pavao je jedan od najvećih propovjednika, pisaca i učitelja Crkve. Zbog toga mnoge obrazovne i odgojne institucije nose njegovo dično ime. Sveti Pavao apostol imenodavaoc je Biskupijskoj klasičnoj gimnaziji i sjemeništu (kolegiju) „Paulinum” u Subotici. 25. januara na dan obraćenja svetoga Pavla slavi gomnazija i sjemenište Dan škole i dan proštenja sjemenišne kapele.

Proslava „Paulinuma” je počela sa svetom misom, koju je predvodio i propovijedao na talijanskom jeziku mons. Luciano Suriani apostolski nuncij (ambasador vatikana). Sa nuncijem su zajedno misili mons. Stanislav Hočevar, beogradski nadbiskup i metropolit, mons. Filippo Colnago, sekretar nuncijature, mons. Josip Mioč rektor i direktor „Paulinuma” i dr. Tivadar Feher, koji je prevodio propovijed nuncija na hrvatski i mađarski jezik. Apostolski nuncij u svom govoru istaknuo je život i rad svetoga Pavla apostola, na kojeg se trebaju ugledati svi kršćani.

Dan škole i proštenje kapele učenici gimnazije „Paulinum” su uzveličali svojim recitacijama, sviranjem i pjevanjem. Na kraju svete mise mons. Josip Mioč se zahvalio svim prisutnima. Zahvalio se g. Vladimiru Todiću predstavniku Uprave za saradnju s crkvama i vjerskim zajednicama iz Beograda, generalnom konzulu Republike Hrvatske Velimuru Pleši, generalnom konzulu Republike Mađarske dr. Janošu Babity, g. Tivadaru Bunford predsjedniku gradskog vijeća i predstavniku Sekretarijata za obrazovanje Sakalaš Žoltu iz Novog Sada.

Na slavlju osim učenika sudjelovali su profesori gimnazije, roditelji, dobročinitelji, predstavnici raznih institucija i vjernici grada Subotice.