Középiskolások nemzetközi hangversenye

Home Híreink Középiskolások nemzetközi hangversenye
Középiskolások nemzetközi hangversenye Nyomtatás E-mail
2017. február 16. csütörtök, 11:52

A Szabadkai Zeneiskola ötödik alkalommal rendezte meg a középfokú zeneiskolások nemzetközi hangversenyét. A hangversenyt a városháza dísztermében tartották, ahol négy ország zenedése mutatkozott be a közönségnek. A zenés estet a Szabadkai Balettiskola – Mon Mirage – növendékei nyitották meg Verdi Traviata operájának dallamára. Miután a táncosok kellemes hangulatot keltettek, ezt követően a szabadkai Zeneiskola középfokú tanulói adtak elő duetteket, triókat és kvartetteket a zeneirodalom legjelentősebb szerzőitől. A vendégek közül elsőknek a belgrádi Davorin Jenko Zeneiskola tanulói hegedű kettősöket szólaltattak meg. Utánuk következett a gitár kvartett az eszéki Franjo Kuhač zeneiskolások előadása. A horvátországi vendégeket a Maribori Zenekonzervatorium szólistái követték, akik szebbnél - szebb áriákat énekeltek egyházi és világi szövegre.

A középiskolások nemzetközi fellépése pozitív és építő jellegű volt, hiszen a fiatalokat arra buzdította, hogy mindent el lehet érni akarattal és szorgalommal. Ez volt a paulinista diákok állásfoglalása is, akik részt vettek a koncerten.