Bartók kiállítás a Zeneiskolában

Home Híreink Bartók kiállítás a Zeneiskolában
Bartók kiállítás a Zeneiskolában Nyomtatás E-mail
2017. január 23. hétfő, 08:57

Mikrokozmosz – Bevezetés Bartók Béla világába címmel nyílt meg a zeneszerző, zongoraművész, népzenekutató életútját és művészi pályáját bemutató kiállítás a szabadkai Zeneiskola kerengőjében. A kiállítás a Magyar Külügyminisztérium és Magyarország Szabadkai Főkonzúlátusának közvetítésével lett megszervezve. A kiállított tárlat Bartók Béla életét és a 110 évvel ezelőtti gyűjtött népdalokat tartalmazza, amelyeket a zeneszerző 1906-ban Horgos környékén gyűjtött össze. A kiállítás célja elsősorban, hogy a zeneiskola tanulói, utána viszont Szabadka városának polgárai jobban ismerjék meg a világhírű zeneszerző munkáságát. A kiállítás elején Barlai Edit igazgatónő megnyitó beszéde után Gombár Szeréna konzulassszony beszélt Bartók Béláról és magáról a tárlatról. A beszédek után a Zeneiskola énekkara Bartók Béla által összegyűjtött horgosi népdalokat énekelt. A paulinisták a kiállítást zeneóra keretében látogatták meg, amelyen előbb Miocs József  rektor beszélt, majd Paskó Csaba atya bővebb magyarázatott adott nekünk. A kiállítás megtekintése alkalmával megtekintettük az iskolát. A díszteremben maga az igazgatónő fogadott bennünket, és röviden elmesélte a 148 éves iskola történetét és működtetését. Végezetül meglátogattuk az egyházzenei tanszéket.